Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 143 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Sanktuarium

czwartek, 25 sierpnia 2016 15:24

Lubię  jeździć na samotne pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej do Lichenia.

Jest to jedno z takich czarownych miejsc na Ziemi, przynajmniej dla mnie, gdzie czuje się tak dobrze, jak mało gdzie.

 Spokój, piękno otaczające mnie, cisza radość w sercu ,ze takiej niezwykłej chwili modlitwy -wyciszenia doświadczam.

Mogę o każdej porze roku, nie zależnie od pogody, kontemplować tam , siedząc czy to w przepięknej świątyni, czy w pięknym parku otaczającym ją, czując się „jak nie z tej ziemi”,

Dziękuj zawsze ,że Tam znowu jestem, powierzając Matce Bożej swoje radości ,swoje troski, ból siebie i swoich bliskich.

 Czuję się tam zawsze, jak  szczęśliwe małe dziecko, które Ufa Matce i Tam czuję, że jestem przytulana, a w sercu moim „rozlewa” się spokój, miłość. Wiem ,że wszystko jest jak ma być, ze nie jestem sama w swojej nieraz bardzo bolesnej codzienności, że tak Ma Być dla mojego dobra, mojego "wzrastania".

   Tam zawsze proszę o dar miłości, ufności , rozumu, o dar przebaczenia, zdrowie duszy i ciała, o potrzebne łaski Boże........................

Jest mi tam dobrze.Wiem ,że wszystko jest jak ma Być .

 

     W okresie letnim odbywają się w Licheniu koncerny organowe na największym w Polsce ,(16 na świecie), doskonałym instrumencie muzycznym. Przeważnie osoby grające są to wirtuozi organów, więc słuchanie muzyki przed obrazem Matki Bożej, jest dodatkową cudowną rozkoszą dla ciała ,dla ducha;-)))

   Lubię te swoje ,w towarzystwie przyjaciół, pielgrzymki do Lichenia, mam potrzebę Tam bywać i bywam Moje pielgrzymki sprawiają, za każdym razem ,że wracam do domu , do swojej codzienności. „silniejsza”,

 

Ostatnio będąc w Licheniu ,słuchając dźwięku największego w Polsce dzwonu Józef, siedziałam na ławeczce niedaleko  rozarium gdzie piękno róż jak dźwięk dzwonu ,zachwycało. Patrzyłam szczęśliwa na przechodzące tłumy ludzi, Dziękując za chwilę, której doświadczałam.

 W pewnym momencie ,mój  błogi stan, został zaburzony widokiem  pań w obcisłych długich spodniach,  które dostrzegłam.

 Kobiety …..  małe duże grube ,chude, stare ,młode ,które wyglądały nieraz w spodniach karykaturalnie miały na sobie pomimo upału na dworze,długie spodnie .Przybyły One ,jak ja , pokonując  trud - na pielgrzymkę ,do Lichenia-miejsca kultu religijnego.

 Pomyślałam:Twoja to sprawa koleżanko ,jak te kobiety są Tu ubrane.?NIE.

Odwróciłam od tłumu wzrok.

Po przeczytaniu w sanktuarium (jest rok Miłosierdzia Bożego) uczynków miłosiernych dla ducha „upominać błądzących” wiem ,że„Nie zawrócę kijem rzeki „ale…… Mam o tym mówić ,pisać ,że jednym z ,atrybutów kobiety , jej kobiecości,,jest między innymi jej ubiór-spódnica!!!!

W miejscu kultu religijnego kobieta powinna zachowywać się, być sobą.W dniu w którym byłam w Licheniu ,może co ósma kobieta była w sukience, lub długiej tunice do spodni.

Prawdo podobnie kobiety w zapędzeniu ,w swojej codzienności, lansowaniu im wzorców ,przekonując je ,że spodnie są wygodne ,zawsze i wszędzie, że jest tak ok. w tym swoim „męskim” ubiorze , będąc w sanktuarium nie widzą nic złego., jest im tak podobno wygodnie a to jest najważniejsze.

Myślałam. NIE!!!!

Kobiety w upał prawie 30stopniowy w długich spodniach …często wyglądając wręcz karykaturalnie, nieraz do tego z bardzo wyciętymi dekoltami..lub w bieliźnie by zaznaczyć swoją kobiecość..

Świat na głowie stanął ,czy co????

Czy moda, lansowane obecnie wzorce, aż tak bardzo wpływają , na zatracanie naszej kobiecości ,"luz-bluz", chęć ujednolicenie płci. .................komu ,chcemy się Tak  podobać???? co i komu ,swoim wyglądem udowadniać...

 "Robię z igły widły”?  „ po prostu dostrzegłam i werbalizuje , co dzieje się, małymi kroczkami.na co przestajemy zwracać uwagę.,przyzwalamy, nawet w miejscach wyjątkowych.

Niedługo po wyglądzie "nie odróżni mężczyzny od kobiety” jak gdzieś  przepowiedziano.

 Czy?? ???.

 

 

 ......"łamie się świat, jak dobrze ,że nie mój

dziej się źle jak dobrze ,że nie mnie,....."

(są to słowa piosenki Grzesia Skawińskiego "Łamie się świat" napisane przez Jacka Cygana)

 

”Rób koleżanko swoje, stosownie do miejsca do chwili, wieku do sytuacji ,  Ufaj Opatrzności Bożej ………...bo wiesz ,że Słońce kocha CIĘ;-)))”

oceń
6
0

Więcej na ten temat


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  13 990  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

co było jest co będzie.....co mnie "dotyka"

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 13990

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl