Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 190 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

„Przemija bowiem postać tego świata”.

czwartek, 03 sierpnia 2017 16:23

Wydawało mi się,że ze mną jest coś nie tak, bo w ostatnich czasach coraz częściej myślę o „przejściu” o swoim przejściu.

Myślę o śmierci ciała , o duszy nieśmiertelnej, której odbiciem są oczy .

Okazało się ,że z tym moim myśleniem o śmierci w moim wieku, jest ok.

Tak ma Być.

Z biegiem czasu po prostu dociera , że czas odejścia ,to przecież norma.

Te moje myśli o śmierci ciała w moim wieku ,tłumaczą dlaczego tylu ludzi robi się z upływem swoich lat, pobożnymi, a też zaczyna wiedzieć, co jest co, czym, czego się nie powinno, co powinno, ma czas na medytację, dostrzega cudowny Real, który Jest.

Z biegiem czasu ,,,,,,,,,,,znamy mądrości życiowe. Dlatego kiedyś starcy byli tak bardzo szanowani.

A dziś?

Smutne jest to, że obecnie, w kulcie "młodości" jaki jest propagowany,często sami starzy ludzie ,nie godzą się z upływem czasu,brakiem sił fizycznych ,zmarszczkami ,które są oznaką dostojeństwa.Po intensywnych ćwiczeniach fizycznych, operacjach plastycznych,myślą ,że są młodsi,na pewno są mniej pomarszczeni, ale wyglądają ,nie naturalnie. Nie wiem co by robili ,by być młodszymi, z roku na rok ,gdy mówią zaczyna być widać ,im tylko dolne zęby.Nie ma ,akceptacji” na starość , udają kogoś, kim dawno już się nie jest, jest się „akcept owalnie” śmiesznym.

Na wszystko w życiu będzie,jest, był swój czas.„Przemija bowiem postać tego świata”..”nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata”

 

Św Grzegorz, tak pięknie ,życie porównał do płynącego na morzu ” Ten bowiem kto pływa,niezależnie od tego ,czy stoi ,czy siedzi,czy leży,posuwa się naprzód,bo go wiezie z sobą okręt. Tak i my ,czy czuwamy, czy śpimy, czy chodzimy, czy chcemy, czy nie chcemy, z każdą chwilą, codziennie zdążamy ku końcowi”.

Zdążamy ku końcowi ciała , które się zmienia i zbliża się do przejścia.

Po śmierci ciało jest , które w myśl prawu zachowania energii, zmienia się w inną energię,

A życie?

Nie ma ,tego takiego, znanego  życia Nie ma duszy w ciele ,której odbiciem są żywe oczy, moje ,nasze oczy.

Po śmierci oczy są martwe, nieobecne, bez wyrazu jak guziki , oczy mówią nie ma mnie, z tobą ,jestem po drugiej stronie. Widok oczu martwych sprawia ,że tak bardzo mocno czułam, że coś , ktoś odszedł, że coś, pewien etap w życiu, bezpowrotnie się skończył .wędrówka czyjaś i z „kimś”

 

Gdy zdechły, moje zwierzaki, ciała ich były dalej ,przepiękne, jak w przypadku Koko , a życia nie było, oczy były martwe choć były to dalej Koko oczy.

Czy zwierzaki mają dusze ?

Niektóre ,na pewno , psy przecież widzą duchy, które jeszcze nie odeszły, obszczekują je. (robiła to Koko i Bela). Skąd to wiem? z obserwacji.

 

W filmie Avatar tak pięknie jest pokazane, dlatego nie można bezmyślnie zabijać ,niszczyć życia , jak ważna jest miłość. Bardzo lubię ten film .

 

Z biegiem czasu upływu moich dni ,prawda ta ,że jestem „tu” na chwilę ciałem i duszą , staje się namacalna..  Wiem jak ważna jest miłość w życiu ,miłość..

Jestem stara;-)))))))))))) z każdym dniem coraz starsza, ciałem.

A moja dusza? jaka jest?

Póki co mam ,żywe ,wesołe oczy ;-))).

Spraw Panie Boże by będąc „tu”, bym ,była otwarta na działanie Boga,na działanie Twojej miłości, bym doświadczając Twojej miłości , żyła na chwałę Boga i ludzi „ TU” ,zanim w myśl słów św Pawła„Przemija bowiem postać tego świata”., w wieczność, mnie zawołasz, a moja energia fizyczna przeminie , przemieni się, zostanie moja dusza, która przejdzie do wieczności.

W ostatnim czasie, coraz częściej myślę o „przejściu” .o swoim przejściu.Myślę o śmierci ciała , o duszy nieśmiertelnej,

 

oceń
5
0


czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  13 041  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O moim bloogu

co było jest co będzie.....co mnie "dotyka"

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 13041

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl